Бартомеу конечно поднесе оставка


Претседателот на Барселона незадоволен од Гризман - МИА

Барселона, 27 октомври 2020 () – Претседателот на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу ја напушти функцијата, објавија шпанските медиуми.Шефот на каталонскиот клуб долго време одбиваше да поднесе оставка, но денес тоа го стори заедно со другите директори на клубот.

Одлуката е донесена по итен состанок на раководството. Доаѓа само еден ден по изјавата на Бартомеу дека не гледа добра причина за оставка.