Барселона во последен обид да го ангажира Лаутаро


Интер подготвен да се раздели со Лаутаро Мартинез за 111 милиони евра - МИА

Барселона, 24 септември 2020 – Напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез сепак може да се пресели во Барселона. Каталонскиот клуб ќе направи последен обид да го ангажира 23-годишниот Аргентинец во следните неколку часа, пренесува „Марка“.

По заминувањето на Артуро Видал, Нелсон Семедо, Артур, Иван Ракитиќ и Луис Суарез, Барса заштеди околу 70 милиони евра за плата, плус Вулверхемптон плати 30 милиони за Семедо. Барселона сега има можност да потпише со Лаутаро.

Интер тврди дека тие го ценат играчот на 100 милиони евра. Барса знае дека ако плати толку многу, повеќе нема да може да потпише никого. Ова е проблем бидејќи Каталонците сакаат да ја засилат одбраната.

Доколку нема договор со Интер, клубот ќе бара алтернативни опции. Еден од нив е Мемфис Депај од Лион, префериран избор на тренер Роналд Куман.


Вести

Починаа 22 лица, регистрирани 561 новозаразени

Денеска се регистрирани 561 нови случаи на Ковид 19. Оздравени се 197 пациенти, а починати се 22 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 […]

Вести

Договорот за добрососедство е основата за односите со Бугарија, порача власта, опозицијата бара од Заев став за Гоце Делчев и македонскиот јазик

– Историјата да им се остави на историчарите, а политиката на политичарите е повик, кој изминатите денови постојано се повторува од страна на државните функционери во земјава во однос на недоразбирањата кои настанаа на релација […]

Вести

Се пополнуваат болничките капацитети, Филипче најави зголемување на термините за тестирање

– Се пополнуваат болничките капацитетите за сместување на пациенти заболени од Ковид-19 во сите градови во земјава, а постепено се полни и модуларната болница во Скопје изминатите денови кога и кај нас и во Европа […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*