Барселона ќе потпише договор со Калетес на три години


Панатинаикос му нуди продолжување на договорот на Калатес со намалување на платата - МИА

Атина, 28 мај 2020 () – Шпанскиот и европски кошаркарски великан Барселона се договори со чуварот на играчот на Панатинаикос Ник Калетес, објави „Sport24.gr“.

Според грчкиот портал 31-годишниоткошаркар ќе потпише договор за период од 3 години и за истиот ќе добие 5,5 милиони долари.

Се известува дека „Панатинаикос“ има сериозни финансиски тешкотии, во врска со кои клубот веќе се согласил да го раскине договорот со Калатес.

Во сезоната 2019/20 во Евролигата, Калетес во просек забележа 13,3 поени, 4,9 скока и 9,1 асистенција по натпревар.


Вести

Со маска, средство за дезинфекција и дистанца, ДИК со герила акција во Скопје повика на безбедно гласање!

Караванот на Државната изборна комисија денеска беше во скопските општини Сарај, Шуто Оризари, Чаир и на плоштад „Македонија“ во центарот на Скопје со нивната герила акција. ДИК повика на безбедно гласање со делење на едукативните […]

Вести

Нови 163 случаи со Ковид-19, осум починати, 230 оздравени пациенти

– Во последните 24 часа се направени 1794 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-87, Куманово-7, Дебар-2, Штип-10, Прилеп-3, Тетово-16, Струга-8, Охрид-1, Кавадарци-1, Демир Хисар- 1, Гостивар-8, Струмица-1, Кратово-1, Свети Николе-9, […]

Филипче: Имаме протоколи и доволно заштитна опрема за спроведување на изборите - МИА
Вести

ДИК ги повикува учесниците на изборите да ги почитуваат мерките за заштита на здравјето на граѓаните

Скопје, 8 јули 2020 () – Државната изборна комисија (ДИК) денеска ги повика сите вклучени во изборниот процес да ги почитуваат здравствените мерки, упатствата и протоколите за предвремените парламентарни избори на 15 јули. – Само […]