Барселона го доби дербито со Јувентус, Јунајтед му даде пет гола на Лајпциг


Барселона се врати на минус четири бода во однос на Реал - МИА

Торино, 28 октомври 2020 () – Дербито на вечерта во Лигата на шампионите им припадна на фудбалерите на Барселона кои забележаа победа на гостувањето кај италијанскиот првак Јувентус.

Најубедливата победа ја оствари Манчестер јунајтед против германскиот претставник Лајпциг.

Резултати:

Борусија Дортмунд – Зенит 2:0
Клуб Бриж – Лацио 1:1
Ференцварош – Динамо Киев 2:2
Јувентус – Барселона 0:2
Манчестер јунајтед – Лајпциг 5:0
Севиља – Рен 1:0
Башакшехир – ПСЖ 0:2
Краснодар – Челзи 0:4.


Вести

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Бизнис и економија

Сопствениците на возила со странски таблички ќе потпишуваат изјава дека возилото е влезено пред 1 октомври

– Сопствениците на возила со странски таблички ќе треба да дадат изјава дека возилото е влезено во земјава пред 1 октомври за последен пат за да платат помали давачки за регистрација. Министерот за економија Крешник […]

Вести

Ѓоргиев: Историските прашања да не се користат како политичка алатка

– Генерално, погрешен е пристапот историските прашања да се користат како политичка алатка. Историските контроверзи, недоразбирањата и историографските спорови треба да ги решаваат историчарите, а не политичарите. Комисијата треба да биде оставена да работи без […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*