Барселона е подготвена да се раздели со Дембеле за 45 милиони


Барселона не може да се раздели со „кревкиот“ Дембеле во текот на летото - МИА

 Барселона се согласи да ја намали бараната сума за напаѓачот Усман Дембеле, објави „Скај Спорт“.Според изворот, каталонскиот клуб е подготвен да го ослободи 23-годишниот Французин за 45 милиони фунти.

Претходно беше објавено дека Браселона сака да го продаде напаѓачот поради фактот што пропаднаа преговорите за продолжување на договорот со играчот.

Во 2017 година, Барса и плати на Борусија Дортмунд 105 милиони евра за трансфер во Дембеле. Од тогаш, фудбалерот одигра 75 натпревари за Каталонците, на кои постигна 19 гола и даде 16 асистенции.


Бизнис и економија

Задолжително пензионирање на 64-годишна возраст, останува можноста жените да се пензионираат со навршени 62 години

– Измените на Законот за работни односи со кои се предвидува задолжително пензионирање на 64-годишна возраст, поднесени од група пратеници, влегоа во собраниска процедура и го поминаа првото читање. Исклучоци во јавниот сектор ќе има […]

Вести

Продолжуваат разговорите со Бугарија, македонскиот јазик и идентитет се црвените линии

– Разговорите за надминување на несогласувањата со Бугарија продолжуваат деновиве на ниво на работни групи, предводени од министрите за надворешни работи на двете земји, а македонскиот јазик и македонскиот идентитет се црвените линии во преговорите […]

Вести

Регистрирани 1022 нови случаи на Ковид- 19 во земјава, починаа 41 лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-463, Куманово-30, Дебар-6, Штип-28, Прилеп-68, Тетово-29, Струга-21, Велес-47, Битола-48, Охрид-28, Кавадарци-26, Гостивар-66, Гевгелија-4, […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*