Барселона е незадоволна од формата на Пјаниќ


Пјаниќ загрижува со својата физичка состојба - МИА

Барселона, 20 октомври 2020 () – Формата на играчот од средниот ред Миралем Пјаниќ е проблем за раководството на Барселона, објави „Спорт.ес“. Босанецот има проблеми со интензитетот на тренинзите во каталонскиот клуб.


 

За потсетување, Пјаниќ се пресели од Јувентус во Барселона летото за 60 милиони евра. Тој потпиша договор до 2024 година.

Оваа сезона, Пјаниќ помина 29 минути на теренот на два натпревара од шпанската Ла Лига.