Баркли ја засили Астон Вила


Баркли ја засили Астон Вила - МИА

Бермингем, 30 септември 2020 () – Фудбалерот на Челси, Рос Баркли замина на позајмица во Астон Вила до крајот на сезоната.

Баркли се пресели од Евертон во Челси во јануари 2018 година, за кој одигра три натпревари оваа сезона и постигна гол.

– Доаѓањето на играчи од овој квалитет е вистинска придобивка за клубот и сигурен сум дека тие ќе го засилат нашиот тим, рече тренерот на Астон Вила, Дин Смит.

Пред да се пресели во Челси, Баркли одигра 179 натпревари за Евертон и постигна 27 погодоци.

Тој не успеа да се избори за место во лондонскиот тим по доаѓањето на Каи Хаверц, Тимо Вернер и Хаким Зијеч, и оваа сезона не беше стартер во Премиер лигата.

Тој играше во третото коло од Лига купот против Барнсли и постигна гол во победата од 6:0.

Халфот третото засилување на Астон Вила во летниот преоден рок, по доаѓањето на Бертран Траоре, Оли Воткинс, Емилијан Мартинез и Метју Кеш.


Вести

Продолжуваат контактите со Софија, Скопје со оптимизам гледа на можните решенија

– Македонската и бугарската влада се во постојан контакт и размена на идеи за изнаоѓање на можни решенија, кои ќе обезбедат европска иднина на земјава, со целосно почитување на нашиот национален идентитет. Од Скопје се […]

Вести

Можноста за онлајн изјаснување на пратениците на пленарна седницата

– И покрај различните ставови на владејачкото мнозинство и опозицијата, предлог дополнувањето на Деловникот за работа на Собранието, по скратена постапка, се најде на дневен ред на 22. седница кој треба да започне денеска. По […]

Двајца починати и 152 новозаразени со Ковид-19
Вести

1.288 новозаразени од Ковид-19, починаа 39 лица

– Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3349 тестирања за Ковид-19, при што се регистрирани 1288 нови случаи на заразени со коронавирусот. Во изминатото деноноќие починале 39 лица, а оздравеле […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*