Барези именуван за почесен потпретседател на Милан
Легендата на Милан, Франко Барези беше именуван за почесен претседател на „росонерите“, по што изјави дека овој потег му носи огромна гордост и се заблагодари на Паоло Скарони и Иван Газидис за честа.

Барези целата 20-годишна кариера ја помина во Милан, каде што 15 години беше капитен и честопати е сметан за еден од најдобрите дефанзивци во историјата на фудбалот. Со Милан, тој освои три европски титули и шест трофеи во Серија А.

„Се заблагодарувам на клубот, на претседателот Скарони и на генералниот директор Газидис за ова. Се работи за голема чест, која ми носи огромна гордост. Клубот мислеше на мене и јас ќе продолжам да работам за овој славен грб, за голем Милан“, изјави Барези.

Nota Stampa: @FBaresihttps://t.co/YSqGI67hJf#SempreMilan pic.twitter.com/yKcqHns3an

— AC Milan (@acmilan) October 28, 2020

ТОП ретро – италијанскиот „ѕид“ Франко БарезиВархеји сака гаранции дека изборите ќе бидат фер - МИА
Вести

„Политико“: Вархеји и ЕПП се премногу меки кон Софија за блокадата на Скопје

– Еврокомесарот за добрососдество и проширување Оливер Вархеји е премногу мек кон Софија во однос на блокадата на Северна Македонија, пишува „Политико“ во својата анализа за работата на комесарите во изминатава година. Како најлош момент […]

Вести

Состојбата со Ковид-19 под контрола, здравствениот систем се подготовува за вакцинација

Бројот на заболени од Ковид-19 минатата недела е намален за 9,9 отсто, а се зголеми бројот на оздравените. Надлежните сметаат дека состојбата е под контрола, а здравствениот систем веќе почна со подготовките за вакцинација против […]

Вести

Гоце Делчев, средновековниот и раноосманлискиот период – теми на онлајн средбата на македонските и бугарските историчари

Содржината во македонските учебници по историја за средновековниот период и раноосманлискиот период ќе биде тема на 11. средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, која ќе се одржи денеска и утре. На […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*