Балотели: Поразумно ќе беше да го одберам Јувентус, наместо Милан


Балотели: Поразумно ќе беше да го одберам Јувентус, наместо Милан - МИА

Бреша, 29 април 2020 () – Италијанскиот напаѓач Марио Балотели призна дека во 2013 година бил близу трансфер во Јувентус. Тогаш го напушти Манчестер Сити, но рече дека го слушал неговото срце, а не неговиот ум.– Тоа ќе беше разумна работа, но јас го следев срцето и го одбрав Милан. Адријано Галијани ме сакаше таму. По Сити, се упатив кон Јувентус, но потоа тој интервенираше. Во моментот кога слушнав дека Милан е заинтересиран за мене ништо друго не беше важно, вели Италијанецот.

Тој, исто така, ги сподели своите впечатоци од престојот во Интер и неговата работа со Жозе Мурињо.

– Да бидам искрен, го сакам Интер. Со Мурињо се разбиравме. Имавме неколку разговори, но секогаш се однесувавме кон едни со други со почит. Се сеќавам кога ја освоивме Лигата на шампионите. тој се качи во автобусот и јас скоро заспав на задните седишта, но тој ги прегрнуваше сите и плачеше, сите плачеа, вели Балотели.


Вести

Во Германија ќе се воведуваат даночни олеснувања за лицата кои работат од дома

Владата на канцеларката Ангела Меркел најави дека во понеделник планира да предложи даночно олеснување за луѓето кои работат од дома за време на пандемијата, за да им се надоместат повисоките трошоци за сметки за греење, […]

Вести

Брисел: Речиси воопшто нема надеж за преговори годинава поради бугарското вето

– Повеќе високи дипломати од земји членки на ЕУ за МИА потврдија дека Северна Македонија речиси сигурно ќе биде блокирана од страна на Бугарија на следниот министерски совет на Унијата, на кој требаше конечно да […]

Усвоена одлуката за бројот на попретседатели на Собранието - МИА
Бизнис и економија

Расправа по амандманите за буџетот – Секој издржан и реален проект ќе го прифатиме, вели заменик-министерот за финансии

– Во Собранието од денеска се расправа по поднесените амандмани на Предлог-буџетот за 2021 година. Амандманите се разгледуваат во рамки на расправата во Комисијата за финансирање и буџет, а најголемиот број се поднесени од опозициската […]