Баерн го декласира Шалке на отворањето на новата сезона во Бундеслигата


Баерн го декласира Шалке на отворањето на новата сезона во Бундеслигата - МИА

Минхен, 18 септември 2020 () – Актуелниот европски и германски фудбалски шампион, Баерн Минхен, силно тргна кон одбрана на трофејот во Бундеслигата.


 

Баварците вечерва на отворањето на новата сезона во Германското фудбалско првенство, забележаа убедлива победа над Шалке 8:0.

Головите ги постигнаа: Серж Гнабри – три, Роберт Левандовски, Леон Горетцка, Томас Милер, Лерој Сане и Џамал Мусиала.

Другите натпревари од 1. коло се играат утре и в недела.