Баерн дава 200 милиони евра за трансфери, Кутињо е едвај трета цел


– Германскиот хегемон Баерн Минхен ќе има 200 милиони евра за трансфери, тврди „Билд“.

Износот изгледа голем, но ќе стигне за купување на само две големи sвезди – во најдобар случај.

Баварците имаат опција да го купат офанзивниот играч од средниот ред Филипе Кутињо од Барселона за 120 милиони евра, но тоа ќе зависи од тоа што се случува на пазарот со Лерој Сане и Каи Хаверц.

Двајцата германски репрезентативци се главен приоритет на Баерн и додека за Сане се смета дека е сигурно ново засилување, ситуацијата на Хаверц е помалку сигурна.

Самиот Кутињо се чувствува добро во Минхен и нема намера да се врати во Барселона, каде не успеа да го достигне својот потенцијал и во пролетта дојде во конфронтација со навивачите кои сè уште не успеаја да го прифатат.

Кутињо сака да остане во Баерн, но во Германија не може да го достигне нивото што го покажа во дресот на Ливерпул. Затоа тој во моментов е едвај трета опција на газдите на најуспешниот германски клуб.


Вести

АЕК: Ќе се блокираат повиците од странски неидентификувани броеви, граѓаните да не одговараат

Телекомуникациските оператори ќе ги блокираат броевите од кои што кон  домашни корисници од претпладнето има голем број неидентификувани повици од странство и во текот на денов таквите повици ќе престанат, изјави за МИА директорот на […]

Вести

Гордана Јанкулоска сведочеше за „Монструм“

– Крвна одмазда, имотен спор, лична пресметка, биле информациите за убиството на четирите mомчиња и рибарот на Смилковскоро езеро, кои доаѓале до Гордана Јанкулоска која во 2012 беше министерка за внатрешни работи. Таа денеска во […]

Вести

Милошоски и ја предаде на Русковска аудио снимката што ја пушти на собраниска комисија

–  Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција ја предал аудио снимката, која како што вели, ја добил од укажувач, а на која се претпоставува дека се слуша гласот […]