Баерн бара за Тијаго двојно повеќе отколку што Ливерпул сака да плати


Алкантара е близу до продолжување на договорот со Баерн - МИА

Минхен, 16 јули 2020 () – Раководството на Баерн Минхен е подготвено да се раздели со играчот од фудбалерот од средниот ред Тиаго Алкантара, пренесува „Билд“.

Според изворот, минхенскиот клуб сака да добие 40 милиони евра за 29-годишниот Шпанец. Главен главниот кандидат за играчот е Ливерпул, но премиерлигашот не е подготвен да плати повеќе од 20 милиони евра.

Во сезоната 2019/20, Тијаго одигра 36 натпревари за Баерн, има три гола и две асистенции.


Вести

Почина Амди Бајрам, лидерот на Сојузот на Роми

Лидерот на Сојузот на Роми, Амди Бајрам утрово почина на 64-годишна возраст. Информацијата за МИА ја потврдија од Сојузот на Роми. Дел од медиумите јавија дека тој починал во приватна клиника. Бајрам имаше проблеми со […]

141 новозаразени од Ковид-19, почина пациент од Скопје
Вести

Активни 6.861 случаи на заразени со коронавирус во земјата

Во моментов бројот на активни случаи со коронавирус во земјата изнесува 6.861 лице, откако вчера потврдени 518 новозаразени, 200 оздравени и 9 починати лица. Најмногу активни случаи на заразени има во Скопје (3.320), Струмица (394) […]

Вести

Интензивирање на комуникацијата за надминување на недоразбирањата со Софија

– Интезивирана комуникација со Софија деновиве за изнаоѓање решение за спорот со Бугарија, по испраќањето на бугарскиот појаснувачки меморандум до земјите-членки на Европската Унија, во кој се оспоруваат македонскиот јазик и македонската нација. Премиерот Зоран […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*