Азар веќе тренира со топка


Азар: Се обидувам да не јадам многу - МИА

Мадрид, 22 септември 2020 () – Фудбалерот на Реал Мадрид, Еден Азар направи чекор кон враќање на теренот.

Белгискиот играч за врска денес одржа тренинг, во кој беше вклучена топка за прв пат по неколку недели.

Според шпанските медиуми, можно е поранешниот играч на Челси да биде на линија за претстојниот натпревар со Бетис следната сабота.

– Еден е подобар. Не смееме да брзаме. Треба да биде 120 проценти, рече тренерот Зинедин Зидан.

Азар тренира за тимот за време на викендот со цел да го забрза закрепнувањето. Иско, Марко Асенсио, Лукас Васкез и Едер Милитао исто така работат на враќање на својата форма.

Бразилецот беше единствениот кој излезе на теренот за тренинг и остана во теретана.


Вести

Почина Амди Бајрам, лидерот на Сојузот на Роми

Лидерот на Сојузот на Роми, Амди Бајрам утрово почина на 64-годишна возраст. Информацијата за МИА ја потврдија од Сојузот на Роми. Дел од медиумите јавија дека тој починал во приватна клиника. Бајрам имаше проблеми со […]

141 новозаразени од Ковид-19, почина пациент од Скопје
Вести

Активни 6.861 случаи на заразени со коронавирус во земјата

Во моментов бројот на активни случаи со коронавирус во земјата изнесува 6.861 лице, откако вчера потврдени 518 новозаразени, 200 оздравени и 9 починати лица. Најмногу активни случаи на заразени има во Скопје (3.320), Струмица (394) […]

Вести

Интензивирање на комуникацијата за надминување на недоразбирањата со Софија

– Интезивирана комуникација со Софија деновиве за изнаоѓање решение за спорот со Бугарија, по испраќањето на бугарскиот појаснувачки меморандум до земјите-членки на Европската Унија, во кој се оспоруваат македонскиот јазик и македонската нација. Премиерот Зоран […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*