Атлетико му посака добредојде на Суарез


Атлетико му посака добредојде на Суарез

Атлетико Мадрид го потврдија трансферот на Луис Суарез од Барселона, потпишувајќи двегодишен договор со „рохибланкос“.

Суарез пристигнува во шпанската престолнина по шест сезони со Барселона, но и со горчина во устата по конфликтот со управата и со новиот тренер Роналд Куман, кој веднаш во двеминутен телефонски разговор му кажа дека не е пожелен во клубот. Денеска, се јави и Лионел Меси со свој коментар дека Суарез „не го заслужувал тоа“ што го добил од Барса по сите голови кои ги постигна со клубот во кој е трет најдобар стрелец со 198 голови во 283 меча.

Се верува дека Атлетико платиле само 6 милиони евра за неговиот трансфер, откако можноста да замине во Јувентус пропадна поради долгиот процес за добивање на италијански пасош.

🔴⚪ #SuárezRojiblanco

🤩 @LuisSuarez9 🤩

https://t.co/Mho84Gun3X

🏧 #AúpaAtleti pic.twitter.com/mLcTrBZQPG

— Atlético de Madrid (@atletienglish) September 25, 2020

🔴⚪ #SuárezRojiblanco

𝗦𝗶𝗴𝗻𝗲𝗱. 𝗦𝗲𝗮𝗹𝗲𝗱. 𝗗𝗲𝗹𝗶𝘃𝗲𝗿𝗲𝗱.

@LuisSuarez9 has signed his contract and is officially a Red & White player 👊

🙌 𝗪𝗲𝗹𝗰𝗼𝗺𝗲!

🏧 #AúpaAtleti pic.twitter.com/E3susK5spa

— Atlético de Madrid (@atletienglish) September 25, 2020

Меси критикува: Во Барса ништо повеќе не може да ме изненадиВести

Објавени конкурсите за ученички стипендии, воведени нови категории за техничките струки

– Министерството за образование и наука (МОН) информира дека од вчера започна аплицирањето за стекнување на правото на ученичка стипендија во учебната 2020/2021 година. Конкурсите се објавени на интернет страницата на МОН, а крајниот рок […]

Вести

Загадувањето во Скопје над дозволеното, вечерните и ноќните часови најкритични

– Ноќните часови за жителите на Скопје се ризични за излегување надвор поради загадениот воздух кој го регистрираат мерните станици на Министерството за животна средина. Но, над дозволеното се и среднодневните концетрации на ПМ 10 […]

Бизнис и економија

Нов протест на оштетените од Еуростандард банка

Оштетените од пропаѓањето на Еуростандард банка најавуваат дека ќе одржат втор протестен собир пред зградата, како што наведуваат, „на еден од главните виновници за ситуацијата во која се наоѓаат, а тоа е Народната Банка“. Протестот […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*