Астон Вила е заинтересирана за ОригиАстон Вила е заинтересирана за Ориги - МИА

Лондон, 3 август 2020 () – Фудбалерот на Ливерпул, Дивок Ориги може да ја продолжи кариерата во Астон Вила, објави „The Sun“.

Според британскиот весник, клубот од Бирмингем сака да ја засили напаѓачката линија со 25-годишниот Белгиец. Самиот играч има намера да добие повеќе време за играње, за да учествува на Европското првенство како дел од репрезентацијата на Белгија.

Во сезоната 2019/20, Ориги одигра 28 натпревари постигна шест гола и една асистенција.


Научниците се уште не се согласни дали е можна инфекција со Ковид-19 од воздух - МИА
Вести

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 30.827.639 лица. Од нив починале 958.514 пациенти, а оздравеле 22.440.560 луѓе. Атина – Во Грција во изминатите 24 часа се регистрирани 240 нови […]

Вести

Реакција од група Македонски научници во однос на континуираните бугарски негирања на посебноста на Македонскиот народ и јазик

Како македонски научни работници – проучувачи на македонската историја, култура, книжевност и на македонскиот јазик, најенергично реагираме на најновите оспорувања и негирања што доаѓаат од страна на бугарските политички претставници. Особено со индигнација ги отфрламе […]

Изминатата недела 705 нови позитивни со коронавирус, за 10,8 проценти помалку од претходната - МИА
Вести

Осум лица починати од Ковид-19, новозаразени 144, оздравени 97 пациенти

Скопје, 18 септември 2020 () – Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1545 тестирања, а регистрирани се 144 нови случаи на Ковид-19, починати се осум лица, а  оздравени 97. Од […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*