Агентот на Хакими: По крајот на сезоната, Ашраф ќе се врати во Реал


Реал Мадрид враќа четири отстапени играчи - МИА

Дортмунд, 29 мај 2020 () – Дефанзивецот на Борусија Дортмунд, Ашраф Хакими, изнајмен од Реал, ќе се врати во Мадрид.

– По завршувањето на сезоната, тој ќе се врати во Реал Мадрид. Сака да игра исто како оваа сезона, и да биде во почетниот состав на секој натпревар, изјави Алехандро Камано Онда, агент на фудбалерот.

Имаме прекрасен дијалог со Реал Мадрид. Ќе се договориме, не заборавајќи на главната цел – порано или подоцна да играме за Реал, затоа што за него тој е најдобриот клуб на светот, додаде Онда.

Оваа сезона, 21-годишниот Мароканец помина настапи на 40 натпревари на сите турнири, во кои постигна осум голови и направи 10 асистенции.


Здравствените власти апелираат пациентите да кажуваат точни податоци и да се почитуваат препораките - МИА
Вести

Од новите 165 случаи на КОВИД-19, 71 заразен во Скопје

Скопје, 3 јули 2020 () – Од регистрираните нови 165 случаи на КОВИД-19 во државата, согласно денешните податоци на Институтот за јавно здравје, најголемиот број, 71, се од Скопје. Според статистиката на Министерството за здравство, […]

Британски експерт смета дека коронавирусот ќе циркулира најмалку до 2021 година - МИА
Вести

Нови 165 случаи на Ковид – 19, седум починати, 128 оздравени

Скопје, 3 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1.454 тестирања, а регистрирани се 165 нови случаи на КОВИД-19 од кои во Скопје-71, Куманово-15, Дебар-1, Штип-10, Прилеп-5, Тетово-20, Струга-3, Велес-1, Битола-3, Охрид-10, […]

Излез од државата само со потпишана изјава, за влез неопходен корона тест - МИА
Вести

Границите со Србија и Косово засега остануваат отворени

Скопје, 3 јули 2020 () – Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски. Во моментов останува […]