Болницата по гинекологија „Мајка Тереза“ во Чаир и понатаму чади црнила

Зошто се реагира САМО откако ќе се објави во јавност колку некој објект загадува? Зошто нема системски пристап на проблемов и приоритетно не се решава? Ад хок решавање како резултат на снимено видео не смее да биде начинот. Проблемов не е од вчера, децениски е.

Болницата по гинекологија „Мајка Тереза“ во Чаир и понатаму чади црнила. Последното видео е снимено ноќе.

Ова се тие работи кои требало да се решат ПРЕД да започне грејната сезона. Директорот на болницата повеќе од три години барал да се смени начинот на загревање на болницата…


Вести

За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253

Денеска се одржува првиот круг од претседателските избори. На изборите право на глас имаат 1.808.131 избирач, кои можат да изберат меѓу тројца кандидати Блерим Река, Гордана Силјановска-Давкова и Стево Пендаровски. Во првиот круг победник може да […]

Вести

Отворена телефонска линија кај Омбудсманот за пријавување повреди на избирачко право

Граѓаните денеска на денот на одржувањето на првиот круг од Претседателските избори 2019, и предвремените избори за градоначалник за општините Охрид, Дебар и Ново Село ќе можат да пријават каква било повреда на избирачкото право […]

Вести

Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија

Во Република Северна Македонија денеска се одржува првиот круг од шестите претседателски избори. Во претседателската трка се кандидатот на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски, на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Гордана Силјановска-Давкова и Блерим Река, кој е поддржан од […]