Бела торта

Бисквитно тесто од белки, вкусен бел крем со рендано бело чоколадо и кора од лимон…

Потребно е:
за бисквитното тесто:
170 г брашно
8 г прашок за печиво
80 г шеќер
2 кесички ванилин шеќер
3/4 лажиче сол
80 мл масло
80 мл млако млеко
4 белки, на собна температура
2 лажичиња екстракт од ванила
100 г путер, на собна температура
ситно изрендана кора од 1/2 лимон

за кремот:
350 мл млеко
4 жолчки
40 г нишесте
2 кесички ванилин шеќер
1 лажица шеќер
2 лажичиња екстракт од ванила
100 мл слатка павлака
70 г бело чоколадо, изрендано
ситно изрендана кора од 1/2 лимон

Подготовка:
– За подготовка на бисквитното тесто во еден сад ставете ги брашното, прашокот за печиво, шеќерот и солта.

– Во друг сад изматете ги белките, па додатете ги млекото, маслото, лимоновата кора и екстрактот од ванила.

– Во брашното додадете го омекнатиот путер и матете додека не добиете хомогено ронливо тесто. Во него на два пати додадете ја смесата со белки и матете уште 2 минути додека не добиете хомогена смеса.

– Оваа смеса поделете ја на два дела и испечете две кори.

– Ставете ги да се печат во округол калап за торта со дијаметар 24 см на температура од 170 Целзиусови степени 25 минути. Проверете дали е печено со чепкалка за заби.

– Во меѓувреме направете го кремот. Во сад на рингла ставете 250 мл млеко и шеќерот да се варат.

– Во 100 мл млеко разматете ги нишестето и жолчките и оваа смеса додадете ја во млекото на рингла кога ќе почне да врие. Варете ја смесата на тивко со постојано мешање додека не се згусне.

– Кремот оставете го малку да се излади, а потоа ставете го во фрижидер и убаво изладете го.

– Во изладената смеса додадете ги екстрактот од ванила и коричката од лимон, кратко изматете. Потоа на два пати додадете ја слатката павлака и матете додека не добиете хомоген густ крем.

– Во кремот додадете го изренданото бело чоколадо и измешајте со лажица.

– На чинија за сервирање ставете ја првата кора. Полијте ја кората со малку млако млеко и екстракт од ванила во него. Потоа нанесете 3/4 од кремот и поклопете со второта кора. И оваа кора полијте ја со малку млако млеко и екстракт од ванила. Премачкајте со преостанатиот крем и ставете ја во фрижидер да се излади убаво.

– Кога тортата ќе се излади убаво, премачкајте ја со изматен шлаг и украсете по желба.


Вести

Собранието ги разреши Тевдовски, Фазлиу и Лика

Собранието вечерва ги разреши од функцијата министерот за финансии Драган Тевдовски, министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу и министерот без ресор задолжен за спроведување на Рамковниот договор Хазби Лика. Министрите беа разрешени со мнозинство гласови. […]

Вести

Вкупно 12 повредени при експлозија на гас во станбена зграда во Виена (ДПЛ)

Вкупно 12 лица се повредени попладнево при експлозија на гас во една петкатна станбена зграда во австрискиот главен град Виена, соопшти вечерва локалната полиција. По експлозијата се урнал дел од зградата, поради што останатите станари […]

Вести

Финансиска полиција: Акцијата во Љуботен наменета против нелегалниот увоз на тутун

Управата за финансиска полиција денеска преку соопштение информира дека вчерашната акција спроведена во селата Љуботен, Сингелиќ, Визбегово и Арачиново била наменета против нелегалниот увоз, производство и трговија со недозволената сорта тутун „вирџинија“, а не била […]