Најави ја новата 2021 година со подарок: Неодоливиот Huawei P Smart 2021 за најблиските


Новогодишните и Божиќните празници се период кога сме опкружени со љубов од целото семејство и многу, многу подароци. Кој може да одолее на насмевките на најблиските во моментот кога им подарувате нешто кое што ќе ги направи среќни, а истовремено ќе ве поврзе во сите моменти, дури и кога сте оддалечени со километри едни од други?Ние го добивме Huawei P Smart 2021 на тестирање и топло ви го препорачуваме за совршен подарок во новата 2021 година. Најавете ја 2021 со уред кој ќе ги собере сите моменти на радост и среќа во неа.

Huawei P Smart 2021 е неодолив мобилен телефон со дизајн кој ветува љубов на прв поглед, или љубов на прв допир во вашите раце. Удобноста на уредот во рацете ја овозможуваат закривените рабови, рафинираната изработка и екстремно извонредната облога и верувајте, при држење на уредот, многу е мала веројатноста да ви се лизне од рацете.

Отпечатокот за прст е поставен од страната, веднаш под копчињата за менаџирање на звук, што придонесува лесно отклучување на телефонот и загарантирана безбедност доколку некој би сакал да пристапи кон негово отклучување. Со допирање на делот за отпечаток за прст, за момент пред вас се отклучува уредот и се отвара големиот видик од пространиот екран.

Пред вас ќе имате голем екран кој што овозможува широка прегледност на содржината на телефонот, без разлика дали се тоа фотографии, текст, или пак  последните статуси и твитови на социјалните мрежи. Тоа се должи на дизајнот на уредот кој има  одличен сооднос од 90.3% екран со тело и 6.67″ FHD+ дисплеј за огромен прегед на сите живописни детали од екранот.  При тестирањето пријатно бевме изненадени од тоа дека овој уред нуди паметен screenshot со едноставен двоклик со зглобот од прстот, а особено е олеснителен делот каде што може да се нацрта затворен простор на дел од содржината и истиот да биде снимен, без потреба од едитирање на screenshot-от.