ВМРО-ДПМНЕ: Земјоделците, како и сите граѓани во државата се излажани од властаПродолжува безидејноста на СДСМ, која се сака да се покрие со празни флоскули, лаги и манипулации.

Земјоделците, како и сите граѓани во државата се излажани од власта. Нема зголемување на субвенциите, туку истите се помали за 6 милиони евра во однос на лани, нема интервентен фонд за земјоделците од 10 милиони евра, ништо од тоа што го ветија не го остварија.

Власта нема ниту еден сопствен проект. Поради фактот што немаат никакви нови политики се обидуваат да ги присвојат како свои поставените и изградени системи на современа земјоделска политика од владата на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ значи пустош за земјоделците.

ВМРО-ДПМНЕ во 2006 година ја презема власта без никаква развојна политика за земјоделието, со слаби и неизградени институции. Протестите и палењето на тутунот беа секојдневие додека СДСМ беше на власт. ВМРО-ДПМНЕ веднаш по доаѓањето на власт во 2006 година ја зголеми буџетската поддршка, која во континуитет ја зголемуваше и стигна до проектиран буџет од 140 милиони евра годишно.

ВМРО-ДПМНЕ 10 години ги санираше штетите од СДСМ и спроведе модерни развојни политики за земјоделието.

СДСМ ги наследи поставените системи и мерки. Без успешните развојни политики на ВМРО-ДПМНЕ земјоделците ќе беа заборавени и оставени на маргините. Оваа ненародна власт ниту работи, ниту некогаш работела во полза на земјоделците. Земјоделците заслужуваат подобро.


Научниците се уште не се согласни дали е можна инфекција со Ковид-19 од воздух - МИА
Вести

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 33.385.696 лица. Од последици од Ковид-19 починале 1.003.405 пациенти, а оздравеле 24.688.610 луѓе. – Во изминатите 24 часа во Косово се забележани три […]

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк” - МИА
Вести

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк”

Скопје, 28 септември 2020 () – Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, е упатена во КПУ – Идризово, за издржување на казната затвор од четири години како осудена во предметот „Тенк”, потврдуват за од […]

Вести

Адвокатите бараат ослободителна пресуда за Јанакиески за „Насилство во Центар“

– Адвокатите на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески денеска во завршни зборови за предметот „Насилство во Центар“ побараа тој да биде ослободен од обвинение. Адвокат Димитар Дангов побара Обвинителството да го повлече […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*