ВМРО – ДПМНЕ со реакција на прес конференцијата на Љупчо Николовски


Само Заев и СДСМ се на прав пат кога станува збор за лично богатење преку ограбување на државата и граѓаните.

За жал Македонија со Заев и СДСМ на власт е на погрешен пат. Македонија е пред провалија. Патот по кој Заев ја води Македонија е пат на мизеријата, иселувањето, крахот на економијата, неработата, политизираното судство, неправдата.

Поради погрешните политики на СДСМ 1000 граѓани во само еден ден го напуштиле Делчево и заминале да работат во Италија.

Економијата со СДСМ само тоне. Даноците се покачени, акцизата поголема, придонесите зголемени, тоа само ги цеди граѓаните, а го полни буџетот, за да може Зоран Заев партиски да ја полни администрацијата.

Нерабатата на оваа власт се гледа на секое поле, а најмногу во градежништвото. Реализација на само 28% од предвидените капитални инвестиции за цели 8 месеци е срамота и одлика на неработа.

Зоран Заев вети, Зоран Заев излажа. Нема 600 километри автопат, 550 километри регионални патишта, ниту 1100 километри локални патишта.

Правосудниот систем е под целосна контрола на Зоран Заев. Заев е и обвинител и судија. Се монтираат обвиненија, за потоа да се носат монтирани пресуди врз основа на истите.

Неправда е на секаде, терористи и убијци се на слобода, а патриоти во затвори. Системот е трул. Со Зоран Заев и екипата околу него Македонија само тоне.

СДСМ е на прав пат за заминување во опозиција. Потребно е оваа власт да си замине час поскоро. Потребни се предвремени парламентарни избори. Доаѓа време за обнова на Македонија.

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ


Вести

Катица под ПИ-мерки била девет дена

– Посебните истражни мерки за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, се применувале месец и пол покасно од ПИ-Мерките за обвинетиот Бојан Јовановски-Боки 13 и сега осудениот Зоран Милевски – Кичеец, кој биле следени од 20.06.2019 […]

Вести

Боки 13 ја посетувал Катица Јанева во нејзиниот дом, покажуваат ПИ мерките

– Бојан Јовановски – Боки 13 се гледал со поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и одел кај неа, во нејзиниот дом, ова го покажале снимките од ПИ мерките кои денеска се прикажуваат во судница на […]

Бизнис

Поскапуваат бензините

– Малопродажните цени на бензините и дизелот од полноќ се зголемуваат за 0,50 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 66,00 денари за литар, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 […]