ВМРО-ДПМНЕ О.К. Гевгелија: Срамно, Поцков правел бизнис со набавката на детските играчки


ВМРО-ДПМНЕ: Мислењата на Венецијанската комисија за СДСМ важат во зависност од тоа како ним им одговара - МИА

СРАМНО, ПОЦКОВ ПРАВЕЛ БИЗНИС СО НАБАВКАТА НА ДЕТСКИТЕ ИГРАЧКИ

Функционерите на Сдсм продолжуваат со провизии од бизнис зделки на штета на граѓаните на општина Гевгелија.

Градоначалникот Сашо Поцков на два пати купувал играчки за деца од правното лице МСА Компани Дооел од Скопје.

Во договорите помеѓу општина Гевгелија и МСА Компани Дооел од Скопје по спецификацијата се гледа дека и во двата случаеви има ист вид и броја на набавени играчки,а притоа има огромна разлика во цената од 305 000 ден.
Во првиот договор цената на играчките по договорот е 503 034 ден.,а во вториот договор за истите играчки општина Гевгелија платила 808 300 ден.

Срамот е голем кога функционерите на Сдсм се богатат со провизии од купување на детски играчки.
Во прилог може да ги видите склучените договори помеѓу општина Гевгелија и МСА Компани Дооел од Скопје за набавените детски играчки.

1. Договор за набавка на опрема на детски играчки бр.03-1500/1 од 20.09.2019 склучен со цена од 503 034 ден.
2. Договор за набавка на опрема на детски играчки бр.03-690/1 од 01.04.2020 склучен со цена од 808 300 ден. за истите играчки.


Обвинителот Гаврил Бубевски позитивен на КОВИД-19, обвинителката Фатиме Фетаи во самоизолација - МИА
Вести

Обвинителот Гаврил Бубевски позитивен на КОВИД-19, обвинителката Фатиме Фетаи во самоизолација

Скопје, 6 јули 2020 () – Јавниот обвинител Гаврил Бубевски е позитивен на КОВИД-19, а неговата колешка од поранешното СЈО, обвинителката Фатиме Фетаи, поради контакт со него ќе биде 14 дена во самоизолација. Ова е причината […]

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, повторно се апелира на почитување на мерките за заштита - МИА
Вести

Регистрирани нови 78 случаи со Ковид-19, петмина починати, 172 оздравени пациенти

Скопје, 6 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-26, Куманово-4, Дебар-1, Штип-17, Тетово-9, Струга-3, Битола-1, Охрид-1, Гостивар-5, Крива Паланка-1, Кочани-1, […]

Бинзините и дизелот поскапуваат за еден денар - МИА
Бизнис

ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтинува, а Екстра лесното масло поскапува за половина денар

Скопје, 6 јули 2020 () – Цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ се намалува за половина денар, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) поскапува за половина денар по литар, додека цените […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*