(ВИДЕО) Николоски: Реалноста е дека Заев и СДСМ не направија ништо за странските инвестиции. Новата Влада на ВМРО-ДПМНЕ во првите 100 дена ќе донесе 3 големи странски инвестиции


Заев наместо да спинува, нека помогне на странските инвеститори во оваа криза. Недозволиво е Еленица на Заев, иако остварува милионски профити, да добива државна помош, а компании кои вработуваат илјадници луѓе да размислуваат дали да ги задржат вработените.

Реалноста е дека Заев и СДСМ не направија ништо за странските инвестиции.
Реалноста е дека новата Влада на ВМРО-ДПМНЕ во првите 100 дена ќе донесе 3 големи странски инвестиции.

Се надевам дека компанијата Дрекслмаер ќе ги задржи постојните и ќе отвори нови работни места и новата Влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе помогне тоа да се случи.


Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19 - МИА
Вести

Нови 155 случаи со Ковид-19, двајца починати, оздравени 127 пациенти

Скопје, 7 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1 845 тестирања и се регистрирани 155 нови случаи на Ковид-19. Починале две лица, а оздравеле 127 пациенти, соопшти попладнево Министерството за здравство. Од […]

ССМ: Социјалниот дијалог дава резултати, потребата од Синдикатот и колективните договори се потврдува во најтешките моменти - МИА
Бизнис

ССМ: Одлуката за поскапување на струјата е избрзана

Скопје, 7 август 2020 () – Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) смета дека одлуката за зголемување на цената на струјата е избрзана и зголемување ќе падне на товар на граѓаните. – Сојузот на синдикатите […]

Ивановска за МИА: Законот во ниту еден случај, ниту во вонредна состојба не ги ослободува од одговорност лицата кои ја злоупотребиле позицијата - МИА
Вести

Ивановска: Ќе бараме од новите пратеници да донесат Закон за потекло на имотот

– Не секогаш оној кој се стекнува со имот, го става имотот на свое име. Ќе бараме од новите пратеници да донесат Закон за потекло на имотот, изјави претседателката на Државната комисија за спречување на […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*