Прес-конференција на министерката за одбрана Шекеринска (во живо)


Прес-конференција на министерката за одбрана Шекеринска (во живо) - МИА

Скопје, 16 април 2020 () – Прес – конференција на министерката за одбрана и заменичка на претседателот на Владата, Радмила Шекеринска во врска со учеството на телеконференцискиот состанок на НАТО министри за одбрана посветен на кризата со Ковид-19.

Прес на Радмила Шекеринска Министер за Одбрана

Posted by MИА.mk on Четврток, 16 април 2020


За гласање пријавени 697 позитивни на Ковид-19 и лица во самоизолација и 9020 немоќни и хронично болни - МИА
Вести

Уште три дена предизборна кампања, и „Можеме“ и „Обнова“ ветуваат дека по 15 јули доаѓаат најдобрите четири години

Скопје, 10 јули 2020 () – Предизборната кампања завршува на 12 јули во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк, а дотогаш политичките партии и ко на средби со граѓаните се обидуваат да им […]

КОВИД-пандемијата не стивнува, болничките капацитети доволни за прием на пациенти - МИА
Вести

КОВИД-пандемијата не стивнува, болничките капацитети доволни за прием на пациенти

Скопје, 10 јули 2020 () – Тројца починати и нови 168 регистрирани случаи, беше вчераниот КОВИД биланс во земјава. Пандемијата не стивнува, надлежните уверуваат дека болниците имаат доволно капацитет за да ги примат пациентите. Досега […]

Вести

Уште три дена предизборната кампања, и „Можеме“ и „Обнова“ ветуваат по 15-ти јули доаѓаат најдобрите четири години

Скопје, 10 јули 2020 () – Предизборната кампања завршува на 12 јули во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк, а дотогаш политичките партии и коалициите учесници во предвремените парламентарни избори интензивно на средби […]