Заев имаше шанса да држи економски лекции, но тој 3 години држи лекции за криминал


ВМРО-ДПМНЕ: На денот од смртта на Гоце Делчев, Заев и СДСМ го негираат неговиот македонски идентитет - МИА

Зоран Заев имаше шанса 3 години да држи економски лекции, но тој држеше лекции за криминал, рекет и корупција. Македонија е на листата на најкорумпирани држави на Транспаренси интернешнл.

Три години наместо инвестиции гледавме рекет на бизнисмени, гледавме како Боки 13 во Луј Витон торба носи милиони евра за на крај да посочи дека тие рекетирани милиони завршиле кај Зоран Заев.

Видовме како Ден Дончев става снопчиња со рекетирани пари во кожна чанта.

Слушнавме како Црногорски бизнисмени даваат 300.000 евра мито за Заев и Рашковски.

Зоран Заев е на врвот на пирамидата на криминалот во Македонија.

Три години наместо економски лекции Заев држеше лекции за местење на тендери.

Заев политиката ја разбира како средство за лично богатење.

На 15 јули овој криминал ќе престане, народот ќе избере Обнова за Македонија.

 

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ


Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент - МИА
Вести

Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент

Скопје, 11 август 2020 () – Министерството за здравство денеска регистрира 141 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.885 тестирања, како и 161 оздравени и еден починат пациент. Во последните 24 часа, како што соопшти […]

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок - МИА
Вести

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

Скопје, 11 август 2020 () – Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не […]

Вести

Партиите се уште без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

Скопје, 11 август 2020 () – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, на вчерашната средба не постигнаа договор околу формирањето на нова влада, сепак, како што истакнаа, разговорите ќе се продолжат […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*