ВМРО-ДПМНЕ: Криминалци сакаат да бидат советувани од криминалци за поефикасно да можат да го заобиколуваат законот


Криминалци сакаат да бидат советувани од криминалци за поефикасно да можат да го заобиколуваат законот.

Само вака може да се толкува одлуката лице осомничено за тежок криминал да биде именувано за советник на Директорот на полицијата.

Во која било европска земја  ваквиот кадар кој ја посрамотил униформата и застанал на страна на криминалот, би бил отстранет од службата и би им се придружил зад решетки на неговите пријатели од подземјето. Само во Македонија каде Заев и Спасовски ги наметнаа своите извртени вредности, полициски службеник откриен дека се занимава со криминал, добива унапредување.

СДСМ, Оливер Спасовски и Славјанка Петровска молчат за скандалозното решение за советник во Бирото за јавна безбедност.

За нив очигледно е нормално човек кој што е обвинет дека шверцал мигранти да биде советник на директорот на БЈБ. Тоа само покажува каква е кадровската политика на СДСМ.

Да потсетиме Љупчо Трајковски поранешен началник на штипската полиција беше фатен во криумчарење на мигранти и наместо да биде казнет сега е унапреден на позиција во БЈБ како советник.

Веќе не е ни чудо зошто цвета криминалот во Македонија, кога човек кој што е осомничен за криминал е главен советник на директорот за БЈБ.

Заев, СДСМ се виновни за поразите, измамите и криминалите. На 12 април следува одговорност. Заев никогаш повеќе.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ


Пет починати од коронавирус и 29 нови случаи - МИА
Вести

Пет починати од коронавирус и 29 нови случаи

Скопје, 7 април 2020 () – На Инфективната клиника починаа четворица пациенти заболени од коронавирус: 52-годишен од Куманово, 65-годишна пациентка од Лабуништа-Струга, жена на 62 години  од тетовско Челопек и една 81-годишна од Штип. Во […]

Угостителите нема да ги користат мерките на Владата, отпуштени голем дел од вработените - МИА
Бизнис

Угостителите нема да ги користат мерките на Владата, отпуштени голем дел од вработените

Скопје, 7 април 2020 ()  – Туристичко угостителската комора на Македонија денеска објави дека илјадници угостителски објекти кои тие ги застапуваат нема да ги користат мерките на Владата бидејќи, како што посочија оттаму, се недоволни […]

Кафематите и апаратите за вода потенцијална зараза, кафеаните во рураните средини не ги почитуваат препораките - МИА
Вести

Кафематите и апаратите за вода потенцијална зараза, кафеаните во рураните средини не ги почитуваат препораките

Скопје, 7 април 2020 () – Затворени се 48 угостителски објекти, забранети се за употреба 215 кафемати, а кај 15 месарици и маркети е констатирана општа лоша хигиенска состојба, во тек на 3.908 надзори што […]