ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од некрофилската политика на СДСМ и неодговорниот однос со кој го загрозува здравјето на граѓаните


ВМРО-ДПМНЕ: На денот од смртта на Гоце Делчев, Заев и СДСМ го негираат неговиот македонски идентитет - МИА

Факти на денот:

1.ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од некрофилската политика на СДСМ и неодговорниот однос со кој го загрозува здравјето на граѓаните.

2.Мерките кои ги предлага владата на СДСМ се задоцнети и не го опфаќаат месец март, месец во кои се затворија многу бизниси.

3.Поминаа 24 часа откако се објави фотографија каде Драги Рашковски е  жив фатен без маска во продавница,  а институциите молчат за ваквото беззаконие.

4.Поради неспособноста во справување со кризата Шилегов нехумано се однесува кон вработените во установите под Град Скопје.

 

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ


Нови 22 случаи со Ковид-19, вкупно дијагностицирани 1.839, оздравени 50 пациенти, двајца починати - МИА
Вести

Нови 76 случаи на инфицирани со Ковид-19 во државава, 26 оздравени и еден починат

Скопје, 2 јуни 2020 () – Од вкупно извршените 885 тестирања во изминатите 24 часа, регистрирани се 76 позитивни пациенти на Ковид-19, додека во исто време оздравеле 26 пациенти, информира вечерва Министерството за здравство. Министерството […]

ДСЗИ има направено над 116 вонредни инспекциски надзори во градскиот превоз - МИА
Вести

Досега 55 позитивни на КОВИД-19 од штипските конфекции, во тек се 485 тестирања

Скопје, 2 јуни 2020 () –  Во Штип до вчера се издадени 55 решенија на позитивни лица на вирусот за домашно лекување и самоизолација и 169 решенија на лица за здравствен надзор и изолација по […]