СДСМ е најголем ковид кластер во Република Македонија


ВМРО-ДПМНЕ: На денот од смртта на Гоце Делчев, Заев и СДСМ го негираат неговиот македонски идентитет - МИА

СДСМ не знае и не умее да се справи во корона вирусот во државата. За тоа покажаува и висока бројка на новозаразени и починати во државата.

Поради нивната желба за избори и фотелја голем број на функционери заминаа во самоизолација, а и неколкумина излегоа позитивни на Ковид 19.

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекирии поради контакт со него во самоизолација се Мила Царовска, Оливер Спасовски, Дамјан Мачевски, директорот на финансова полиција, директорот на служебен весник, директорката на УЈП, Сања Лукаревска.

СДСМ е најголем кластер во Македонија. Не внимаваа ниту на себе, ниту на граѓаните.Нивната неодговорност им се удри од глава.

Заслепени од желбата за власт го изгубија компасот.

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ


Здравствените власти апелираат пациентите да кажуваат точни податоци и да се почитуваат препораките - МИА
Вести

Од новите 165 случаи на КОВИД-19, 71 заразен во Скопје

Скопје, 3 јули 2020 () – Од регистрираните нови 165 случаи на КОВИД-19 во државата, согласно денешните податоци на Институтот за јавно здравје, најголемиот број, 71, се од Скопје. Според статистиката на Министерството за здравство, […]

Британски експерт смета дека коронавирусот ќе циркулира најмалку до 2021 година - МИА
Вести

Нови 165 случаи на Ковид – 19, седум починати, 128 оздравени

Скопје, 3 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1.454 тестирања, а регистрирани се 165 нови случаи на КОВИД-19 од кои во Скопје-71, Куманово-15, Дебар-1, Штип-10, Прилеп-5, Тетово-20, Струга-3, Велес-1, Битола-3, Охрид-10, […]

Излез од државата само со потпишана изјава, за влез неопходен корона тест - МИА
Вести

Границите со Србија и Косово засега остануваат отворени

Скопје, 3 јули 2020 () – Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски. Во моментов останува […]