Нови 125 случаи на корона вирус во Македонија, СДСМ не само во здравствена криза ја втурна државата и во економска криза


ВМРО-ДПМНЕ: На денот од смртта на Гоце Делчев, Заев и СДСМ го негираат неговиот македонски идентитет - МИА

Факти кои го одбележаа денот:

1.Нови 125 случаи со корона вирус во Македонија, СДСМ и Филипче се неспобни во справување со пандемијата.

2.Владата на СДСМ ја втурна Република Македонија не само во здравствена туку и во економска криза.

  1. Шилегов со нови партиски вработувања, само преку Комунална хигиена и Дрисла ќе потроши речиси 300 илјади евра.

4.Љупчо Николовски прво ги убедува граѓаните да седат дома за да се заштитат од корона вирусот, а потоа се фали каде ужива.

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ


Нови 173 случаи со Ковид-19, починати 15, оздравени 150 пациенти - МИА
Вести

Нови 173 случаи со Ковид-19, починати 15, оздравени 150 пациенти

Скопје, 2 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1.653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-75, Куманово-9, Дебар-6, Штип-8, Прилеп-6, Тетово-9, Струга-14, Велес-3, Охрид-10, Кавадарци-3, Гостивар-7, Гевгелија-2, […]

ИЗБОРИ 2020: МИА ќе ги претстави програмите на учесниците на Предвремените парламентарни избори - МИА
Вести

ДИК со измени на Упатството за набљудување на изборите

Државната изборна комисија (ДИК) на денешното продолжение на вчера започната седница, донесе одлука за усвојување на изменето Упатство за набљудување на изборите, а беа избрани и неколку членови на Општински изборни комисии кои поради одредени […]

Умерен оптимизам кај научниците од Оксфорд за вакцината против Ковид-19 - МИА
Вести

Повеќе оздравени од дијагностицирани вчера, обновен сообраќајот на двата аеродрома

Скопје, 2 јули 2020 () – Нови 120 потврдени со КОВИД-19 од 954 тестирања, од кои над половината (64) се од Скопје, а 14 од Тетово. Останатите заразени со вирусот од вчерашниот билтен на Министерството […]