Николоски: Не можам да ја сфатам опседнатоста на Заеви со мене


Сведоци сме на еден апсурд. Најмоќниот човек во земјава ме тужи за клевета. Ова го нема никаде во ЕУ, изјави по денешното рочиште пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски.

– Јас не можам да ја сфатам опседнатоста на семејството Заеви со мене. Прво ме тужеше Вице, сега ме тужи Зоран Заев. Забележително е тоа што, како што на рочиштето не се појави тогаш Вице Заев, така денес не се појави и негивиот брат Зоран Заев, туку тој ангажирал адвокат од најскапата адвокатска канцеларија. Верувам во чесноста на судот и судството и мислам дека овој случај треба да биде старт на реформите во судството – изјави Николовски.

Тој е тужен од премиерот Зоран Заев за навреда и клевета. На денешното рочиште не дојде тужителот Зоран Заев. Тој беше претставуван од адвокат од адвокатската канцеларија Медарски.


Вести

Бројот на потврдени случаи на коронавирусот во светот е близу 45 милиони

Бројот на потврдени случаи на Ковид-19 во светот е близу 45 милиони, досега починале 1.169.595 лица или околу четири проценти, а 32.347.529 луѓе закрепнале. Во моментов има 10.621.774 активни случаи, според податоците на интернет страницата […]

Вести

Нови 628 случаи со Ковид-19, починати 15, оздравени 531 пациент

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-353, Куманово-33, Штип-13, Прилеп-36, Тетово-33, Струга-11, Велес-34, Битола-28, Охрид-17, Кавадарци-7, Гостивар-7, Струмица-20, Крива […]

Членовите на избирачките одбори ќе добијат за сто проценти повисок надоместок, одлучи ДИК - МИА
Вести

ДИК ги потврди новите пратеници во Собранието

– Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“, Рина Ајдари за ИЕ6 од ДУИ, Мирослав Јовановиќ и Лидија […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*