Мисајловски: Изборниот ден да помине во демократска атмосфера


Скопје, 2 јули 2020

Денеска имаме една убава прилика да дојде и министерот за внатрешни работи тука во Даме Груев во општина Ѓорче Петров.

Се разбира со своите работни активност да им укаже на граѓаните дека секој има право да си го даде својот глас, да се чувствува комотно без никаков притисок и  се разбира денот на изборите да помине како што доликува на една европска држава а не со уцени или било што.

Затоа е добро на секаде во Република Македонија, поготово во изборната единица 2 ако некој случајно почувствува дека неговиот глас или неговото излегување би било цена или притисок од било која политичка партија, министерот е тука, неговата екипа е тука се разбира, и сите униформирани полицајци да го спречат тоа.

Се надевам дека ќе имаме добра изборна кампања, позитивна изборна кампања и се разбира да победи најдобриот, а јас секако ќе кажам тоа е ВМРО-ДПМНЕ бидејќи обновата доаѓа.

Владо Мисајловски, Потретседател на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на изборна единица 2

 


Нови 29 позитивни на КОВИД-19 од 349 тестирања во изминатите 24 часа - МИА
Вести

Нови 113 случаи со Ковид-19, шест починати, 259 оздравени пациенти

Скопје, 6 август 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1.543 тестирања, а регистрирани се 113 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-35, Куманово-12, Штип-23, Прилеп-1, Тетово-5, Струга-1, Битола-7, Охрид-6, Гостивар-15, Кочани-2, Пробиштип-1, Демир […]

Многу опции за парламентарно мнозинство и нова влада, пролонгирањето неповолно за ЕУ-интеграцијата - МИА
Вести

Течат разговорите за формирање нова влада, засега ништо официјално

Скопје, 6 август 2020 () – Разговорите за формирање нова влада меѓу партиите течат, но засега се уште никој официјално не се изјасни дали постигнал договор. И претседателот на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на […]

Во Србија седум лица починаа, а регистрирани се 296 новозаболени од Ковид-19 - МИА
Вести

Во земјава 3557 активни случаи со Ковид-19, во светот на секои 15 секунди по еден човек умира од коронавирусот

Скопје, 6 август 2020 () – Во моментов во земјава се активни 3557 случаи на заразени со Ковид-19. Од почетокот на епидемијата досега се регистрирани 11289 случаи на заболени лица, се излекуваа 7221 лица, а […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*