Македонската нација е на пат да биде обезглавена, за тоа е виновен Зоран Заев


ВМРО-ДПМНЕ: На денот од смртта на Гоце Делчев, Заев и СДСМ го негираат неговиот македонски идентитет - МИА

Зоран Заев ја доведе македонската нација пред обезглавување. Светски медиуми лиферуваат вести дека договорот со Бугарија кој Заев го води ќе резултира со прифаќање на бугарски корени на македонската нација и јазик.Зоран Заев со своето недржавничко однесување ја донесе нацијата пред степен на самоукинување.

Ниту една држава во светот нема забрана за национално самочувство, само македонската, затоа што Зоран Заев е премиер.

Зоран Заев се уште молчи како што молчи недели наназад и не кажува дали и кој е неговиот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик.

Заев нема став исто како што немаше за ништо до сега. Затоа нацијата се соочува со катастрофи на секое поле.

Заев не покажа ниту менаџерски способности да се справи со КОВИД кризата, како здравствено, така и економски. Се што прави е само да удира по џебот на граѓаните за да го полни буџетот.

Македонија со Заев тоне.

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ


Вести

Пензионерите бараат приоритет за вакцинирање против КОВИД-19

– Сојузот на здруженија на пензионери упатуваат апел приоритет при вакцинирањето против КОВИД-19 да имаат пензионерите, како најранлива категорија лица со хронични болести и намален имунитет. -Во име на над 300 000 возрасни луѓе во нашата […]

Вести

Земјите од ЕУ на здравствена заштита во просек трошат 9,9 проценти од БДП, ние 4,5

– На здравствена заштита и социјални бенефити Северна Македонија во 2019 година потрошила вкупно 507 милиони евра односно 4,5 проценти од БДП или по 244 евра по глава на жител, што е под просекот од […]

Вести

Регистрирани 1342 нови случаи на Ковид-19, оздравени 679 пациенти, починаа 22 лица

Од направени 3399 тестирања во последните 24 часа, регистрирани се 1342 нови случаи на Ковид-19, додека во исто време починаа 22 лица, а Институтот за јавно здравје регистрира 679 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство. […]

2 Comments

  1. Добро, браво! А што е алтернатива? Има ли некој некаков план? Ајде нека се произнесат сите противници на погубните политики на Заев. Аме на да плачат за нашата сстојба туку да предложат план за акција. Ајде да го одбереме најдобриот план и да се обединиме за да го оствариме! Ајде!

  2. Со СДС+ВМРО Мак=кедонија е одамна обезглавена, а што треба да се направи нам обичните ни остана уште стапот и тој ќе ни го украдат ,им треба на нивните женски особи .кога МАГАРИЊАТА НЕ СТИГНАА ОД ХРВАТСКА, Е ИДИЈОТИЗАМ НЕВИДЕН вие само плачете а ние ќе кукаме и така заеднички ќе ја погребиме МАКЕДОНИЈА

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*