Конфузија во ВМРО-ДПМНЕ откако јавноста виде дека Мицкоски лажеТотална конфузија владее во ВМРО-ДПМНЕ откако јавноста виде дека Христијан Мицкоски лаже за неговиот ангажман како советник на Никола Груевски.

Јавно објавени документи потврдуваат дека Мицкоски, додека му бил советник на Груевски земал пари од Буџетот и ги чинел граѓаните околу 2 милиони денари. Сосема спротивно од тврдењето на Мицкоски на ТВ дуелот дека работел про боно односно без надомест.

Во очаен обид да го одбрани она што не се брани, конфузното ВМРО-ДПМНЕ уште повеќе се заплетка во сопствените лаги.

Јасно е дека ангажманот на Мицкоски граѓаните ги чинел околу 2 милиони денари.

Нејасно е што сака ВМРО-ДПМНЕ да демантира кога потврдуваат дека Мицкоски земал пари од граѓаните, што значи и потврда дека Мицкоски лаже.

Или за ВМРО-ДПМНЕ 2 милиони денари, пари на граѓаните, се про боно?

Христијан Мицкоски треба да им се извини на граѓаните за оваа лага, да им се извини за сите советувања за погубните политики на Груевски коишто граѓаните ги чинеле речиси 2 милиони денари.


Научниците се уште не се согласни дали е можна инфекција со Ковид-19 од воздух - МИА
Вести

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 33.385.696 лица. Од последици од Ковид-19 починале 1.003.405 пациенти, а оздравеле 24.688.610 луѓе. – Во изминатите 24 часа во Косово се забележани три […]

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк” - МИА
Вести

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк”

Скопје, 28 септември 2020 () – Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, е упатена во КПУ – Идризово, за издржување на казната затвор од четири години како осудена во предметот „Тенк”, потврдуват за од […]

Вести

Адвокатите бараат ослободителна пресуда за Јанакиески за „Насилство во Центар“

– Адвокатите на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески денеска во завршни зборови за предметот „Насилство во Центар“ побараа тој да биде ослободен од обвинение. Адвокат Димитар Дангов побара Обвинителството да го повлече […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*