Изјави на премиерот Спасовски, вицепремиерот Османи и министерот Филипче (во живо)


Изјави на премиерот Спасовски, вицепремиерот Османи и министерот Филипче (во живо) - МИА

Скопје, 22 мај 2020 () – ВО ЖИВО – Изјави на премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи и министерот за здравство Венко Филипче по предавањето на донацијата на неинвазивни респиратори на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје.

Изјави на Спасовски, Филипче и Османи

Posted by MИА.mk on Петок, 22 мај 2020

 

 

 


Сто деведесет и девет новозаболени од Ковид-19, 120 оздравени и осум починати - МИА
Вести

Сто деведесет и девет новозаболени од Ковид-19, 120 оздравени и осум починати

Скопје, 11 јули 2020 () – Сто деведесет и девет нови случаи на заболени се регистрирани изминатите 24 часа, од кои најголемиот број се во Скопје – 90. Оздравени се 120 лица, а од болеста […]

Симулација на безбедно гласање со примена на сите здравствени мерки и препораки во пресрет на изборите на 15 јули - МИА
Вести

В понеделник ќе гласаат 716 лица со Ковид-19 и во самоизолација, а во вторник 8.852 болни, немоќни и хронично болни

Скопје, 11 јули 2020 () – Општинските изборни комисии прифатиле 716 барања од лица позитивни на коронавирусот или во самоизолација за гласањето што треба да се спроведе в понеделник на 13 јули во рамки на […]

На Кипар нема нов случаи на Ковид-19, вo Грција 19 - МИА
Вести

Ковид-19 зема замав, рекорден број новозаболени и оздравени во државава

Скопје, 11 јули 2020 () – Највисок број новозаразени со коронавирусот регистрираше вчера Институтот за јавно здравје. Со новоевидентираните 205 случаи од кои повторно најмногу има во Скопје, вкупниот број новозаболени од почетокот на епидемијата, […]