Економските мерки на Владата на СДСМ се класична изборна измама


Tретиот пакет мерки кои денеска го промовира пуленот на Заев, Коста Петров е класична изборна измама. СДСМ и натаму ги лаже граѓаните како што лажеше дека просечната плата ќе изнесува 500 евра, дека ќе се изградат 500 километри автопатишта и дека „Фејсбук“ и „Гугл“ само што не инвестирале во Македонија, чекаат на нас само да се промени името на државата.

Граѓаните не ја почувствуваа придобивката ниту од првиот, ниту од вториот пакет мерки на Владата на СДСМ, за третиот пакет мерки нема доволно средства во буџетот, а во предизборен период голем дело од меките согласно законите не се смее да се спроведуваат бидејќи тоа е кривично дело и тежок предизборен поткуп.

Освен евтин ПР Владата не стори ништо за спас на македонската економија, мерките ниту се навремени, ниту до крај реализирани, ниту пак доволно за помош на граѓаните во овие тешки мигови. Македонските граѓани се оставени сами на себе да преживуваат во време кога Македонија се соочува со еден од најголемите предизвици од осамостојувањето до денес.

Казната за лагите и манипулациите, неостварените ветувања доаѓа набрзо.

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ


Партиите не отстапуваат од средби со граѓаните, но ветуваат почитување на мерките - МИА
Вести

Предизборната кампања на средина, се вжештува реториката

– Предизборната кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули е на средина, а партиите ја вжештуваат дебатата за економијата, правната држава и корупцијата. Партиите своите изборни програми и денеска ќе ги претстават на средби […]

Засега нема препорака за затворање на границите со Србија и со Косово - МИА
Вести

Засега нема препорака за затворање на границите со Србија и со Косово

Скопје, 4 јули 2020 () – Засега нема препорака од Комисијата за заразни болести ниту пак одлука за затворање на границите со Србија и со Косово, потврди вчера премиерот Оливер Спасовски и истакна дека во […]

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, повторно се апелира на почитување на мерките за заштита - МИА
Вести

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, повторно се апелира на почитување на мерките за заштита

Скопје, 4 јули 2020 () – Бројот на заразени со коронавирус во државава и натаму е висок. Според вчера објавените податоци, нови 165 случаи со Ковид-19, седум починати и 128 оздравени се регистрирани во државава. […]