Бугарската министерка Захариева во Скопје


Скопје, 16 јуни 2018 (МИА) – Бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Екатерина Захариева ја продолжува посетата на Република Македонија.

Захариева, како што соопшти бугарското МНР, денеска ќе биде во Скопје на официјалното отворање на фестивалот „One Love Tour 2018“, во кој учествуваат голем број изведувачи од Бугарија и Македонија.

Бугарската министерка вчера беше во посета на Струмица и Ново Село.


ДСЗИ има направено над 116 вонредни инспекциски надзори во градскиот превоз - МИА
Вести

Досега 55 позитивни на КОВИД-19 од штипските конфекции, во тек се 485 тестирања

Скопје, 2 јуни 2020 () –  Во Штип до вчера се издадени 55 решенија на позитивни лица на вирусот за домашно лекување и самоизолација и 169 решенија на лица за здравствен надзор и изолација по […]