Анкета: 60 проценти од Американците не го поддржуваат Трамп


– Незадоволството на Американците од претседателот Доналд Трамп е на нов максимум откако најнова анкета покажа дека 60 отсто не ја поддржуваат неговата работа во Белата куќа.

Од тие 60 отсто незадоволни, во анкетата на Еј-Би-Си Њуз и „Вашингтон пост“, 53 отсто силно не го одобруваат однесувањето на Трамп.

Анкетата покажува и дека истрагата на специјалниот обвинител Роберт Малер има широка поддршка од Американците, додека половина испитаници го поддржуваат Конгресот да инцира постапка за отповикување на претседателот.


Вести

Во експлозијата во Бејрут загинаа најмалку 78 луѓе, а околу 4.000 се повредени

Бејрут, 5 август 2020 () – Најмалку 78 лица загинаа, а околу 4.000 се повредени во  експлозијата што вчера се случи во пристаништето во центарот на Бејрут, соопштија либанските власти. Тој дел од градот е […]

Пет починати, нови 75 заразени и казни за непочитувачите на протоколите против Ковид-19 во Охрид - МИА
Вести

Пет починати, нови 75 заразени и казни за непочитувачите на протоколите против Ковид-19 во Охрид

Скопје, 5 август 2020 () – Нови 75 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 830 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и пет смртни случаи, а оздравени 136 пациенти. Во земјата досега […]

ОС Велес му одреди 30 дена притвор на Владмир Панчевски - МИА
Вести

Три и пол години затвор за Владимир Панчевски

Велес, 4 август 2020 И) – Поранешниот претседател на Кривичен суд Скопје, Владимир Панечвски, обвинет за злоупотреба на системот АКМИС, вечерва од страна на Велешкиот суд беше прогласен за виновен и осуден на три години […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*