„ГЛАС за Македонија“ Солза Грчева основа партија


На 24 февруари, сабота (саатот и локацијата ќе бидат објавени деновиве) ГЛАС за Македонија ќе го прави Основачкото Собрание.
Поради голем интерес за настанот, ги замолувам основачите кои потпишале изјави, како и сите заинтересирани да ми потврдат свое присуство во инбокс, со кусо: доаѓам.
Ова ни е потребно поради планирање на капацитетот на салата и сите други организациски работи.
Со почит, СолзаНапиша поранешната пратеничка Грчева на својот фејсбук профил


Вести

Владата го именува Владо Бучковски за специјален претставник за Бугарија

Владата на денешната седница го именува Владо Бучковски за специјален претставник за Бугарија, потврди за МИА владиниот портпарол Душко Арсовски. Бучковски е универзитетски професор и поранешен премиер и министер за одбрана.

Вести

Владата ќе побара од Собранието нови шест месеци кризна состојба

Владата на денешната седница го прифати предлогот на Групата за процена во ЦУК да биде побарано продолжување на кризната состојба во државата за уште шест месеци, потврдија за МИА од владината прес-служба. Предлогот ќе биде […]

Бизнис и економија

КСС: Недела ден за одмор и 50 отсто поголема дневница за оние што ќе работат, се друго ќе биде дискриминирање и селектрирање

-Конфедерација на слободни синдикати на Македонија – КСС смета дека во однос на прашањето недела да се прогласи како неработен ден, потребно е да се направи само дополнување на законското решение во кое ќе се […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*