ЕКСКЛУЗИВНО! Турскиот воен хеликоптер срушен за време на опсадата во Африн – Сиријаript>

Турски воен хеликоптер беше соборен во енклавата на северозападната енклава Африн во градот Рајо, јавија локалните медиуми!


 

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган го потврди инцидентот за турските медиуми.

СЛЕДУВААТ ДЕТАЛИ

извор Sputnik