Земјотрес од 3,3 степени по Рихтер го погоди Скопје


– Земјотрес со интензитет од 3,3 степени според Рихтеровата скала е почувствуван вечерва во Скопје.


 

Според Европскиот медитерански сеиозмолоши центар епицентарот на земјотресот е на границата меѓу  Македонија и Косово.

Земјотресот е почувствуван во 23:07 часот, а длабочината на епицентарот изнесува 2 килиметри.