За 24 часа во државава казнети 623 за неносење маскаЗа една недела во Крива Паланка регистирани 125 прекршоци за неносење маска - МИА

Скопје, 19 септември 2020 () – Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 623 прекршоци.


 

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.