–>

(Видео) Пламените јазици во скопски Илинден горат сѐ пред себе

370405926_6786837971376494_6180308547370632075_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Пожарот во скопски Илинден се засилува.

Според информациите и видеата од Центарот за управување со кризи, зафатена е голема површина.

Во гасењето, покрај пожарникарите од скопската БППЗ и еден Ер трактор на ДЗС, ангажиран е и еден полициски хеликоптер.

https://makfax.com.mk/wp-content/uploads/2023/08/369848135_6483386981739226_7818942788008664749_n.mp4

Пожарот во Чешиново-Облешево, пак, е целосно изгаснат, информираа од ЦУК.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK