Сопругата на претседателот Пендаровски, Елизабета, прими вакцина против КОВИД-19


– Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска попладнево на својот фејсбук профил објави дека се вакцинирала против КОВИД-19.


 

-Детска и превентивна стоматологија-вакцинирани!, напиша Ѓоргиевска, објавувајќи и две фотографии од вакцинирањето.