Работник од Прилеп почина од повреди здобиени на работно место


Седумдесет и тригодишник бил нападнат од 80-годишен кавадарчанец во Ваташа - МИА

Скопје, 14 август 2020 () – Д.К. (64) од Прилеп, вработен во приватна фирма во прилепското село Бела Црква бил повреден и починал на местото на незгодата додека извршувал работни задачи.


 

Како што соопшти МВР, настанот бил пријавен вчера околу 09.00 часот во Полициската станица во Прилеп.

Увид на местото на настанот извршиле екипа од ОВР Прилеп и јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било дадено на обдукција.