Полицијата регистрирала 357 прекршоци за 24 часа за неносење заштитни маски на лицето


Одбележан денот на полицијата во Струмица - МИА

Скопје, 11 јули 2020 () – Мерката за носење лична заштита на лицето, изминатото деноноќие на територијата на целата држава, не ја почитувале 357 граѓани, соопшти МВР.Од полицијата апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.