Панчевски: Правдата е како шило, се гледаме во Стразбур…


Соопштение за медиуми

По повод ексклузивните објави во медиумите и веб порталите дека е потврдена пресудата за мобинг по поднесена граѓанска тужба од Горан Стаменковски раководител на Одделението за човечки ресурси, во која јас Владимир Панчевски поранешен претседател на Кривичниот суд во Скопје сум осуден за мобинг, заради правилно информирање на јавноста ве известувам за следното:

Пресудата е граѓанска, а судот констатира мобинг и ништо повеќе, кон мене нема ниту задолжение ниту дејство!

Пресудата е политички мотивирана и донесена под притисок на актуелната власт бидејки наводно оштетениот е активист на “шарената револуција” и советник на поранешниот премиер Зоран Заев, а истовремено и актвен раководител на човечки ресурси во Кривичниот суд кој во овие изминати години несомнено користел манифестација на моќ и влијание во судството!

Сите слушнавме дека Зоран Заев го има зграпчено и заробено правосудството и како наредува и контролира одлуки на највисокиот Врховниот суд на Република Македонија, па што останува за другите судови, несомнено нешто е труло и во оваа постапка ако се има предвид контролата врз судството.

За волја на вистината за овој човек Горан Стаменковски слободно можете да го прашате секој вработен во Кривичниот суд и судството пошироко ќе добиете еден ист одговор дека е неработник и насилник!

Пресудата под контрола на Зоран Заев најпрво од преголема желба да биде потврдена ја донесе судија кој кога ја потврдил веќе бил во пензија, на мој приговор Апелациониот суд во Скопје ја укина пресудата но повторно ја потврди првостепената пресуда во која констатира мобинг.

Оваа пресуда ја потврди судијата Санде Зиков од скопска Апелација кој е зет за сестра на Хари Костов, и тој и претходно учествувал во првото одлучување но тогаш не забележал дека неговиот колега бил во пензија!

“ОДОЗГОРА НА ТОГА”

Правдата е како шило, се гледаме во Стразбур…

Владимир Панчевски


Британски експерт смета дека коронавирусот ќе циркулира најмалку до 2021 година - МИА
Вести

Уште 109 случаи со КОВИД-19, еден починат и 422 оздравени

Скопје, 10 август 2020 () –  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-20, Куманово-16, Штип-13, Прилеп-1, Тетово-3, Струга-2, Велес-4, […]

Бизнис

Туристичките работници не отстапуваат од ултиматумот за превозот и платите

Скопје, 10 август 2020 () – Ослободување на превозот од досегашниот протокол од 50 на 100 проценти капацитет и субвеционирање на плати е ултиматумот кој го поставија туристичките агенции до 15 август. Туристичките работници бараат […]

Многу опции за парламентарно мнозинство и нова влада, пролонгирањето неповолно за ЕУ-интеграцијата - МИА
Вести

Уште пет дена за договор за нова влада, бизнисот чека нови мерки

Скопје, 10 август 2020 () – Продолжуваат разговорите меѓу политичките партии за формирање ново парламентарно мнозинство и понатаму без официјална потврда за евентуален договор. Тоа треба да биде направено најдоцна до петок кога истекува десетдневниот […]