За време на полициски час  физички пресметки во Велес и велешко Рудник


За време на полициски час  физички пресметки во Велес и велешко Рудник - МИА

Велес, 26 мај 2020 () – Во СВР Велес синоќа околу 21.00 часот било пријавено дека на ул.„Јордан Џурнов“, во Велес по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу 45 годишниот А.М. и неговата сопруга 42 годишната  Е.Ј. од една страна и  36 годишниот С.К. и неговата 34 годишна сопруга А.К.(34), сите од Велес.Како што појасни портпаролот на СВР Велес  Верољуб Додевски, по целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Во неделата вечерта околу 18.00 часот во СВР Велес било пријавено дека во  велешкото село Рудник во дворот од семејната куќа, 31 годишниот Ж.Ф. од Скопје, по претходна расправија, бил нападнат од 58 годишниот В.Н.. Истиот ден околу 19.50 часот во СВР Велес 58 годишниот В.Н. од Скопје пријавил дека во дворот од семејната куќа во село Рудник бил физички нападнат од  57 годишниот К.Ф. и неговиот син 31 годишен син Ж.Ф.

– По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира Додевски.