Во Велес втор ден нема регистрирано заразен со Ковид-19, еден оздравен


Во Велес втор ден нема регистрирано заразен со Ковид-19, еден оздравен - МИА

Велес 9 јули 2020 () – Во Велес втор ден нема регистрирано заболен од Ковид-19, а има еден оздравен, испишан од Инфективното одделение при велешката Општа болница со два негативни теста. Според ЈЗУ Центар за јавно здравје во Велес моментално активни се 36 лица.

Како што информира за , д-р Весна Неделковска Николова портпарол на ЈЗУ Општа болница, моментално на Инфективното одделение се 16 пациенти од кои 15 се потврдени, а еден чека резултат од тест.

– Од ова одделение денеска е испишан и еден пациент со два негативни теста. Инаку пациентите со Ковид-19 се од Велес и велешките села Горно Јаболчиште и Бузалково, информира д-р Неделковска Николова.

Вчера од домашно лекување во Велес и велешко имаше седум oздравени од Ковид-19. ир


Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент - МИА
Вести

Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент

Скопје, 11 август 2020 () – Министерството за здравство денеска регистрира 141 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.885 тестирања, како и 161 оздравени и еден починат пациент. Во последните 24 часа, како што соопшти […]

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок - МИА
Вести

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

Скопје, 11 август 2020 () – Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не […]

Вести

Партиите се уште без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

Скопје, 11 август 2020 () – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, на вчерашната средба не постигнаа договор околу формирањето на нова влада, сепак, како што истакнаа, разговорите ќе се продолжат […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*