Утре прекин во водоснабдувањето на ул.„Фуштанска“


Дел од Општина Центар денеска без вода - МИА

Скопје, 25 јули 2020 () – Поради уличен дефект од Ф-6/4 на ул.„Фуштанска“ 90а во населба Гази Баба, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од оваа улица.Од РЦУК Скопје информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 8:30 часот до санирање на дефектот.