Средовечна кавадарчанка измамена од помлада жена која и одзела златни предмети


Средовечна кавадарчанка измамена од помлада жена која и одзела златни предмети - МИА

Кавадарци, 30 септември 2020 () – Во Полициската станица Кавадарци вчера  околу 15 часот С.М.(54) од Кавадарци пријавила дека во нејзиниот дом била измамена од С.К.(35), која и побарала златни предмети за да и направи услуга, по што заминала и не се вратила.За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, кој посочи дека се работи на расчистување на случајот. свд/


Вархеји сака гаранции дека изборите ќе бидат фер - МИА
Вести

„Политико“: Вархеји и ЕПП се премногу меки кон Софија за блокадата на Скопје

– Еврокомесарот за добрососдество и проширување Оливер Вархеји е премногу мек кон Софија во однос на блокадата на Северна Македонија, пишува „Политико“ во својата анализа за работата на комесарите во изминатава година. Како најлош момент […]

Вести

Состојбата со Ковид-19 под контрола, здравствениот систем се подготовува за вакцинација

Бројот на заболени од Ковид-19 минатата недела е намален за 9,9 отсто, а се зголеми бројот на оздравените. Надлежните сметаат дека состојбата е под контрола, а здравствениот систем веќе почна со подготовките за вакцинација против […]

Вести

Гоце Делчев, средновековниот и раноосманлискиот период – теми на онлајн средбата на македонските и бугарските историчари

Содржината во македонските учебници по историја за средновековниот период и раноосманлискиот период ќе биде тема на 11. средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, која ќе се одржи денеска и утре. На […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*